Öğretmenlerin Ocak Ayı Seminer Tarihleri

Öğretmenlerin Ocak ayı seminer tarihleri belli oldu mu? Yarıyıl tatilinde öğretmenler seminer çalışmalarına hangi tarihlerde katılacak? Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen seminerleriyle ilgili açıklama yaptı mı?

Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim süreci 22 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldı. 22 Ocak 2021 tarihinde ise öğrenciler karne alacak ve yarıyıl tatili başlayacak. Yarıyıl tatili bu yıl önceki yıllardan farklı olarak biraz daha uzun sürecek. Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl ikinci eğitim-öğretim döneminde yapılması planlanan ara tatili de yarıyıl tatiline ekleyerek tatil süresini 3 haftaya çıkardı.

Yarıyıl tatili 22 Ocak 2021 tarihinde başlayıp 15 Şubat 2021 tarihinde ise sona erecek. Öğretmenlerin en çok merak ettiği konu ise Ocak ayında başlayacak olan ara tatil ile birlikte seminerler ne olacak?

Öğretmenlerin Ocak ayı seminerleri hangi tarihlerde başlayacak? Hangi tarihte sonlanacak? Seminerler okulda mı olacak? Yoksa uzaktan bir sistemle mi gerçekleştirilecek?

Öğretmenlerin Ocak Ayı Seminer Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yarıyıl tatilin süresinin uzatılmasıyla birlikte öğretmenlerin 22 Ocak 2021 tarihinden 5 Şubat 2021 tarihine kadar tatil yapacağı bilgisine ulaşıldı.

Bununla birlikte seminer tarihleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yarıyıl tatiline eklenen son haftada gerçekleştirilecek. Yani öğretmenler 8 Şubat 2021 ile 12 Şubat 2021 tarihleri arasında mesleki çalışmalara katılmak üzere görevli olacak.

Seminerler Nasıl Gerçekleştirilecek?

Öğretmenlerin seminer tarihleri bilinmekle birlikte seminerlerin ne şekilde gerçekleşeceği konusunda ise net bir bilgi bulunmamaktadır. Zira öğretmenlerin yarıyıl tatilinde aşılanma durumu da söz konusu olacaktır.

Ayrıca öğretmenlerin seminerlere nasıl katılacağı konusunda zamanı geldiğinde salgının seyri doğrultusunda bir karar verilmesi bekleniyor. Salgın durumunun kontrol altına alınmasıyla birlikte seminerler okulda gerçekleştirilirken, salgının seyrinin bu şekilde devam etmesi durumunda seminerler online ortamdan yapılabilir.

Seminer Döneminde Ek Ders Ödemeleri

Öğretmenlerin seminer döneminde alacağı ek ders ödemelerine ilişkin bilgi de mevcuttur. Seminer tarihleri olan 8 Şubat-12 Şubat 2021 tarihlerinde, MEB çalışmalara katılan öğretmenlere 15 saat ek ders ödemesi yapacaktır.

Bununla birlikte yarıyıl tatilinde öğretmenlerin aşılanma durumuyla birlikte vaka sayılarında düşüş olması durumunda okullar kademeli olarak yüz yüze eğitime başlayabilecekler.

Gelişmeleri yakından takip etmek için sitemizi takibe alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir