Öğretmenin Kavgada Fırlattığı Sandalye ‘Silah’ Sayıldı

Okul müdürü öğretmen hakkında tutanak tuttu. Bu duruma sinirlenen öğretmen sandalyeyi fırlattı. Fırlatılan sandalye silah olarak kabul etti.

Olay Eylül 2020 tarihinde Trabzon’un Arsin ilçesinde yaşandı. Bir okul müdürü Bakanlık tarafından uygulanan hizmet içi eğitimlere katılmayan bir öğretmen hakkında tutanak tuttu. Hakkında tutulan tutanağa sinirlenen bayan öğretmen kağıdı müdürün elinden alıp yırttı.

Müdür odasında yaşanan olayın ardından ikili okul bahçesinde tekrar karşılaştı. Aralarında yeniden tartışma çıkması üzerine bayan öğretmen eline aldığı sandalyeyi müdüre fırlattı. İkiliyi bahçede bulunan diğer öğretmenler ayırdı.

Yaşanan bu tartışma üzerine okulun müdürü T.Ö. bayan öğretmen hakkında suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili olarak adli ve idari işlemler başlatıldı.

SANDALYE SİLAH SAYILDI

Yürütülen soruşturmada bayan öğretmen hakkındaki iddiaları kabul etmese de, olaya yakından tanık olanlar okul müdürünün lehine ifade verdi. Savcılık tarafından oluşturulan dosyada bayan öğretmenin fırlattığı sandalye silah olarak kabul edildi. Bayan öğretmen ‘silahla kasten yaralamaya teşebbüs’ ve  ‘kamu görevlisine görevi nedeniyle alenen hakaret ve basit tehdit’  suçlamalarından yargılanacak.

İddianameye göre öğretmenin söz konusu suçlardan 2 ile 3.5 yıla kadar hapis cezası istendi. Ayrıca bayan öğretmenin bu cezaları alması durumunda meslekten men edilmesi talep edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir