Öğretmen Atamaları Konusunda Bakan’dan Müjde

Öğretmen atamaları konusunda Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan önemli açıklamalar geldi. Bakan Selçuk atamalarla ilgili ne dedi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen atamalarıyla ilgili olarak merak edilenleri yanıtladı. Bakan Selçuk, yüz binlerce öğretmen adayının aklındaki soruya yanıt verdi. Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Atama sayısı artacak mı?

2020 KPSS sonrası yüz binlerce öğretmen adayı atamaların yapılmasını bekliyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2020 KPSS puanları ile 2021 yılında öğretmen ataması yapılacağını ifade etti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2021 yılında yapılacak öğretmen atamalarının Bakanlık bütçesi içerisinde yer aldığını ve 2021 yapılacak olan öğretmen ataması için sayının artması yönünde çalışmaları olduğunu ifade etti.

Bilindiği üzere 2020 Eylül ayında öğretmen adayları KPSS, Eğitim Bilimleri ve ÖABT sınavlarına girmişti. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte öğretmen adaylarında gözler atamalara çevrilmiş durumda. Bakanlıktan gelecek duyuruyu bekleyen adaylara Bakandan açıklama geldi.

PEKİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

2020 KPSS puanları ile yapılacak olan öğretmen ataması 2021 yılında yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı kendisine ayrılan bütçe dahilinde 2021 yılı için bir atama planlayacak. Yapılacak olan bu atamada sayının artması için Bakanlık çalışmalarını sürdürüyor.

Bakanlığın 2021 yılının başında öğretmen adaylarını sevindirecek bir duyuru yapması bekleniyor. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı 22 Ocak 2021 tarihinde ilk dönemini tamamlamış olacak. Yarıyıl tatili ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı a öğretmen ataması için duyuruya çıkabilir.

Yapılacak bu yeni atamayla birlikte göreve başlayacak olan öğretmenler 12-16 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan ara tatil sürecinde göreve başlatılabilir. Bakanlığın bu takvimi geçirmesi durumunda atamalar ileri bir tarihe ertelenebilir. Bu durumda kamuoyunda tepkilere neden olabilir.

Kamuoyunda böyle bir tepki oluşmaması adına Bakanlığın 2021 yılının başında duyuruya çıkmasında yarar var. Öğretmen atamalarıyla ilgili olarak yaşanılacak gelişmeleri hızlı bir şekilde sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir