MEB 1709 Şube Müdürü Atamalarında Kararını Verdi

Milli Eğitim Bakanlığı 1709 şube müdürü atamalarında kararını verdi. Yapılan açıklamaya göre şube müdürlüğü atamalarında herhangi bir işlem yapılmayacak.

Bakanlığın yaptığı bu açıklamadan anlaşılan şube müdürlüğü atamalarında herhangi bir iptal durumu söz konusu değil. Milli Eğitim Bakanlığı yılan hikayesine dönen şube müdürlüğü atamalarında son kararı verdi.

Bilindiği üzere 1.709 şube müdürü kadrosuna görevde yükselme suretiyle atama için 31.10.2013 tarihli onayla başlatılan süreçte, görevde yükselme yazılı ve sözlü sınavında başarılı olanların bilgisayar ortamında yapılan değerlendirmede yerleştikleri yerlere atamaları 16.04.2014 tarihinde gerçekleştirilmişti.

Bu tarihten sonraki süreçte bu atamalara yönelik pek çok dava açıldı. Süreç içerisinde 1709 şube müdürü atamasının iptal edileceği ifade edildi. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı 1709 şube müdürü atamalarına yönelik kararı verdi.

Bakanlık kararına göre: ” … bugüne kadar yapılmış olan atamalara yönelik olarak ayrıca herhangi bir işlem yapılmaması, “76,3333” puanın taban puan olarak esas alınması, Bu süreçte başarılı olmalarına rağmen şube müdürü kadrolarına herhangi bir nedenle atanamayıp, yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması taban puan olarak esas alınan “76,3333” ve üzerinde olup halen Bakanlığımız kadrolarında görev yapmakta olan adaylara, dava açıp açmadıklarına veya dava açanların açtıkları davayı kazanıp kazanmadıklarına bakılmaksızın bir defaya mahsus olmak üzere, Bakanlıkça ilan edilecek şube müdürlüğü kadrolarına tercih hakkı verilmesi, aritmetik ortalama puanı “76,3333” puanın altında olanlara ise tercih hakkı verilmemesi uygun görülmüştür.”

İfadelerine yer verildi. Milli Eğitim Bakanlığı 1709 şube müdürü atamalarına yönelik atama duyusu ve takvimini de paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 1709 şube müdürü atamasına yönelik duyuruya ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir