Bakanlıktan Okul Öncesi Hakkında Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okul öncesi için resmi yazı yayımlandı. Bakanlık yayımladığı resmi yazıda okul öncesi kurumları hakkında bilgi verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı kabine toplantısı sonrası gündeme alınan yüz yüze eğitim konusundan sonra resmi yazıyı paylaştı. Cumhurbaşkanı tarafından kabine toplantı sonrası açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada özel okul öncesi kurumlarının yüz yüze eğitime başlayacağı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamanın ardından Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili olarak bir resmi yazıyı il milli eğitim müdürlüklerine gönderdi. Bakanlık tarafından 81 il milli eğitim müdürlüğüne gönderilen yazıda, velilerin talep etmesi durumunda özel ana okullarının yüz yüze eğitim yapabileceği ifade edildi.

Özel ve devlet ana okullarının yanı sıra uygulama sınıfları da yüz yüze eğitime başlayabilecek. Yüz yüze eğitime başlayacak olan kurumların gerekli tedbiri almaları gerektiği Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuruldu. Milli Eğitim Bakanlığı 4 Ocak 2021 tarihinde de ana sınıflarının açılacağını belirtti.

Diğer eğitim kademelerinde ise durum henüz netleşmedi. 4 Ocak 2021 tarihinde diğer eğitim kurumlarının da açılıp açılmayacağı merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılması kararında o günkü vaka sayılarının önem arz ettiğini ifade etti.

Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan o yazı:

ÖĞRETMEN HABERİ/ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir