60 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı 60 bin öğretmen ataması yapacak mı? Bu günlerde öğretmen adayları tarafından en çok merak edilen konuların başında geliyor.  Ne kadar öğretmen ataması yapılacak? Sorusunu sıklıkla duyuyoruz. Bu konuyla ilgili olarak henüz bir resmi açıklama gelmedi. Fakat Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen atamalarıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda bulundu. Ziya Selçuk: ‘İmkanlar dahilinde öğretmen atama sayısını arttırmayı planladıklarını’ ifade etti.

Bakanlık için ayrılan bütçe geçtiğimiz günlerde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından sunuldu. TBMM tarafından kabul edildi. Milli Eğitim Bakanlığı 2021 yılı bütçesinin belirlenmesiyle birlikte öğretmen adaylarının beklediği atama haberinin de gelmesi bekleniyor.

Öğretmen adayları sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları etkinliklerde 60 bin öğretmen ataması talebinde bulunuyorlar. Bu konuyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN kanalında vermiş olduğu röportajda öğretmen atamalarıyla ilgili konunun sadece Milli Eğitim’i değil, diğer bakanlıkları da ilgilendirdiği ifade etti.

Bakan Selçuk’un ifadelerinden ve geçmiş yıllarda yapılan uygulamalardan da anlaşılacağı üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı öğretmen atama sayısını yalnızca MEB değil, başta Maliye Bakanlığı olmak üzere diğer Bakanlıkların da görüşü etkiliyor. Bu çerçeveden bakıldığında ve ülke şartları göz önüne alındığında Bakanlığın bu atamayı yapması mümkün gözükmese de öğretmen adaylarının umudunu kaybetmemesi gerekiyor.

İlerleyen günlerde Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamaları konusunda duyurularını yapacaktır. Duyuru yapıldığı an haber sitemiz ogretmenhaberi.com üzerinden duyurulara ulaşabilirsiniz.

ÖĞRETMEN HABERİ/ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir