2021 Sınav Takvimi Ne Zaman Açıklanacak?

2021 sınav takvimi ne zaman açıklanacak? Milyonlarca aday bu sorunun cevabını merak ediyor. İşte, ÖSYM’nin gelecek yılın sınav takvimini açıklayacağı tarihi sizlerle paylaşıyoruz.

Her yıl milyonlarca ÖSYM tarafından yapılan sınavlara katılıyor. Binlerce aday bu sınavlar neticesinde kamu kurum ve kuruluşlarının çeşitli kademelerinde görev alıyor. Kimileri ise maalesef yapılan bu sınavlardan eli boş bir şekilde dönüyor.

Adayların en çok merak ettikleri sınavların başında üniversite giriş sınavları olarak bilinen TYT ve AYT geliyor. Bununla birlikte Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) tarihi için bekleyenlerin sayısı da bir hayli fazla. Hal böyle olunca ÖSYM tarafından sınav takviminin açıklanması dört gözle bekleniyor.

Peki ÖSYM 2021 sınav takvimini ne zaman açıklayacak?

ÖSYM, önümüzdeki yıl yapılacak olan sınavlar için gerekli planlamaları yeni yıl başlamadan yapmış oluyor. Bu neticede yeni yılın sınav takvimi aslında şu an hazır fakat açıklanmayı bekliyor. ÖSYM tarafından açıklamanın ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor. Bununla birlikte geçmiş yapılan uygulamalardan yapılan tahminlerle sınav takviminin açıklanacağı tarihi kestirmek çok güç değil.

ÖSYM tarafından son iki yılda bu konudaki uygulamaları incelediğimizde şöyle bir durum ile karşılaşıyoruz:

2019 yılı sınav takviminin açıklanma tarihi: 9 Kasım 2018

2020 yılı sınav takviminin açıklanma tarihi: 18 Kasım 2019

Görüldüğü üzere ÖSYM tarafından sınav takvimi açıklamaları Kasım ayı içerisinde yapılıyor. Fakat bu yıl tüm dünyada yaşanan ve ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle bir çok sınav ertelendi. 2020 yılı sınav takvimi tamamlanmadığından dolayı yeni yılın sınav takvimi açıklanamıyor.

Fakat 2020 yılının son ayında bulunuyoruz. Yeni yıla girmemize çok az bir zaman kaldı. Bu nedenle ÖSYM’nin daha fazla beklemeden yeni sınav takvimini açıklamasını bekliyoruz. Her ne kadar 2020 yılı sınav takvimi tamamlanmamış olsa da yeni yılda sınava girecek milyonlarca aday bulunuyor. Bu adayların da sınavların ne zaman yapılacağı konusunda bilgi sahibi olması gerekiyor. Bu nedenle ÖSYM bu konuda çok fazla beklemeyecektir.

2021 yılı sınav takvimi kısa bir süre içerisinde ÖSYM tarafından paylaşılacaktır. Tam tarih verememekle birlikte ÖSYM sınav takvimini önümüzdeki hafta içinde açıklayabilir. Konuyla ilgili olarak ÖSYM tarafından açıklamaları takip ederek siz değerli okuyucularımıza aktaracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir